Aktuality

Plusoptix

15. června 2023

Od 1.6.2023 provádíme v ordinaci screeningové vyšetření očních vad u malých dětí přístrojem Plusoptix. Toto vyšetření se provádí v 10 m a v 18 m věku, při rodinné zátěži i později.

Změna dětské LSPP Písek

27. března 2023

Na dětské LSPP ("dětské pohotovosti") v Nemocnici Písek došlo od 1.3.2023 ke změně ordinačních hodin o víkendech:

So, Ne a svátky 8,00-17,00 hod (dříve 8,00-20,00 hod)

ve všední dny Po-Pá beze změny t.j.16,00-20,00 hod.

!!! Novinka - Medevio !!!

31. srpna 2022

V naší ordinaci jsme spustili nový způsob zabezpečené komunikace mezi Vámi rodiči a naší ordinací - MEDEVIO   - ve formě webové nebo mobilní aplikace.
Slouží k řešení neakutních záležitostí (změny termínů návštěv ordinace, recepty, žádosti o posudky,...). Komunikace s ambulancí tak bude rychlejší a bezpečnější. Prosíme, stáhněte si Medevio do mobilu. Již nemusíte opakovaně telefonovat do ambulance, kde zrovna nemůžeme přijmout hovor, protože se věnujeme jinému pacientovi. Náš Medevio profil naleznete na adrese: https://my.medevio.cz/mudr-berankova

Info pro děti nar.v roce 2021

26. dubna 2022

Od 1.1.2022 je novorozenecký screening (tzv.odběr z patičky v porodnici) rozšířen o 2 nemoci: časný záchyt spinální svalové atrofie (SMA) a časný záchyt těžké kombinované imunodeficience (SCID) u novorozenců. Toto umožňuje u nově narozených dětí včas odhalit tato dvě závažná vzácná geneticky podmíněná onemocnění a zahájit včasnou léčbu ještě v jejich presymptomatickém stadiu, tj. dříve, než se projeví svými typickými klinickými příznaky. Vyšetření je u dětí narozoených po 1.1.2022 zdarma.

U dětí starších, kterým byl novorozenecký screening proveden před 1. 1. 2022, lze vyšetření na SMA a SCID doplnit nyní v rocie 2022 - nový materiál (krev) na vyšetření není potřeba odebírat, bude použita novorozenecká kartička z porodnice, která již v laboratoři je, ale je nutné vyšetření zaplatit - cca 500 Kč.

Někteří rodiče mají o výše uvedené vyšetření zájem a již jsme je zařizovali. Pokud má zájem někdo další, ať se ozve e-mailem do ordinace ohledně postupu: pediatrieprachatice@email.cz.

Další informace na: www.novorozeneckyscreening.cz

 

Jak si vytisknout certifikáty

19. listopadu 2021

Certifikát o očkování, o prodělání nemoci (tj. o pozitivním PCR testu), o negativním výsledku PCR testu si stáhnete sami na https://ocko.uzis.cz

na úvodní straně je v její P polovině sekce:

Přihlášení jednorázovým kódem přes SMS

jsou zde 2 možnosti přihlášení, vy vybíráte druhou „dolní“ možnost, která je určena pro děti bez občanského průkazu – tato možnost začíná takto:

Při očkování nebo na odběrovém místě jsem uvedl/a jak mobilní telefon, tak i e-mail (preferovaná varianta pro cizince a děti bez občanského průkazu).

následně vyplníte vše potřebné (! pozor - vše vč. telefonního čísla se musí shodovat s údaji, které jste předtím uvedli při registraci na očkování nebo testování),

pak Vám přijde kód do telefonu, ten vyplníte a certifikát je tu.

Pravidla domácí karantény

11. listopadu 2021

Pravidla domácí karantény:

Dítě je povinno setrvat po dobu karantény v místě adresy pobytu!

Je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny, především používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami. Rovněž je nutné oznámit při veškerých lékařských ošetřeních a vyšetřeních, při přijetí do zařízení poskytovatelů lůžkové péče, že dítěti byla nařízena karanténa.

Prosím sledujte zdravotní stav dítěte a v případě jakékoli změny, zejména v podobě kašle, zvýšené teploty, dušnosti, bolesti svalů, bolesti kloubů, distanční formou (tj. telefonicky/e-mailem apod.) kontaktujte pediatra, popřípadě jiného poskytovatele zdravotních služeb a řiďte se jeho pokyny.

Rodinní příslušníci a osoby sdílející společnou domácnost s tím, kdo je v karanténě, nemají uloženo žádné omezení. Mohou tedy dál chodit do zaměstnání nebo do školy.

Opakování je matka moudrosti

29. září 2021

Znovu upozorňuji na následující fakta, která platí již cca 1,5 roku, ale někdy vyvolávají zbytečná nedorozumění:

1. prohlédněte si prosím ordinační hodiny - začátek a konec ordinační doby jsou stejné, ale jsou "prohozené" časy pro nemocné a pro preventivní prohlídky a očkování

2. všichni NEMOCNÍ musí být k vyšetření dopředu telefonicky objednáni !!! na konkretní den a čas: prakticky to vypadá tak, že ráno zavoláte do ordinace a objednáte se k vyšetření (e-mailem se můžete objednat, jen pokud chcete vyšetření až následující den)

 

Administrativa-posudky,výpisy

31. srpna 2018

Veškerou administrativu (lékařské posudky na letní tábory, školy v přírodě, lyžařské kurzy, omluvenky na TV, výpisy ze zdravotnické dokumentace pro střední školy, na brigády,...) nevyřizujeme na počkání, z legislativy máme na vyřízení těchto dokumentů 10 pracovních dnů, ale přesto se je snažíme připravit na druhý den. Nejedná se totiž pouze o "tzv.razítko", jak si často rodiče myslí, ale je s tím spojená řada úkonů - papírových, počítačových a účetních, posudky se evidují, kopie se musí min.10 let archivovat, apod.. O posudky a výpisy žádejte přes Medevio. Děkujeme

Náušnice

30. listopadu 2016

Od 1.12.2016 aplikujeme v naší ordinaci náušnice a to pomocí přístroje Medical Ear Piercing od švédské firmy Blomdahl. Je to způsob téměř bezbolestný a nekrvavý. Další info v ordinaci.

 

vstup do administrace

Copyright Magda Beránková © 2015 · All Rights Reserved · webdesign: Bohdan Havrda