Preventivní prohlídky

Organizace preventivních prohlídek a jejich význam

  • Na preventivní prohlídku i povinné očkování budete pozváni.
  • Zavedli jsme objednávání na preventivní prohlídky na konkrétní čas a to v Út, St a ve Čt odpoledne od 13.00 hod do 15.30 hod, snažíme se maximálně vycházet vstříc Vašim požadavkům a potřebám.
  • Pokud Vám daný termín přesto následně z jakýchkoli důvodů nevyhovuje, prosíme, abyste se co nejdříve telefonicky přeobjednali a uvolnili tak místo pro jiné děťátko.
  • Ke každé preventivní prohlídce prosím s sebou noste Zdravotní průkaz dítěte, od 3 let věku navíc moč ve zkumavce nebo ve vymyté skleničce.
  • Nezapomínejte vždy donést kopie veškerých odborných nálezů z odborných poraden či specializovaných vyšetření, které jste nastřádali a zatím neodevzdali.

Systém preventivních prohlídek pomáhá zachytit některá chronická onemocnění nebo vývojové vady a umožňuje včasné zahájení léčby či zajištění preventivních opatření proti rozvoji těchto chorob. Preventivní prohlídky jsou hrazené zdravotními pojišťovnami.
Vyhláška o preventivních prohlídkách

 

Od 1.1.2019 se provádí screening sluchu 5 letých dětí. Na toto vyšetření budete odesláni při 5-leté preventivní prohlídce a budou Vám k tomu sděleny potřebné informace.

Desatero screeningu (soubor PDF) 

Adresát pracovišť (soubor PDF)

 

 

Orientační rozvržení preventivních prohlídek

malé děti tj. od narození do 3 let – jen během prvního roku života následuje celkem devět prohlídek

  • první prohlídka ihned po propuštění z porodnice (tzv. záchyt) a dále ve 14 dnech, v 6 a 9 týdnech a pak ve 3, 4, 6, 8, 10, 12 a 18 měsících a ve 3 letech

větší děti - ve dvouletých intervalech

  • v 5., 7., 9., 11., 13., 15. a 17. roce věku, v 19-ti letech následuje výstupní prohlídka

Dovolujeme si vás upozornit, že obecně platí, že dítě do 15let věku může být dle platných předpisů ošetřeno pouze v doprovodu zákonného zástupce či pověřené osoby, která musí mít od zákonného zástupce podepsaný formulář souhlas pro doprovod. I v případě starších dětí resp. dospívajících je nutné pro samostatné ošetření potvrdit souhlas se samostatnou návštěvou – viz formulář.

 

Copyright Magda Beránková © 2015 · All Rights Reserved · webdesign: Bohdan Havrda