Vybavení naší ordinace

Kromě běžného vybavení, které jsme v poslední době kompletně obnovili, má naše ordinace k dispozici například:

 

přístroj ke stanovení CRP z kapilární krve

Malé množství krve odebrané po vpichu speciální jehlou z prstíku se vyšetří v tomto přístroji přímo ordinaci a během několika minut je k dispozici výsledek - hodnota CRP, ta nám následně pomáhá odlišit virovou infekci od bakteriální a rozhodnout, zda je nebo není nutná antibiotická léčba. 
Při nízkých hodnotách CRP se obvykle jedná pouze o virosu bez nutnosti zahájení léčby antibiotiky, naopak vysoké hodnoty CRP znamenají většinou bakteriální infekci s nutností zahájení léčby antibiotiky.

 

přístroj ke stanovení CRP z kapilární krve

 

Streptest A

Jedná se o speciální výtěr, který umožní během několika minut přímo v naší ordinaci s vysokou mírou pravděpodobnosti stanovit, zda je v krku přítomen tzv. spálový bacil – Streptococcus pyogenes, tento výsledek nám opět pomáhá stanovit vhodnou terapii pro Vaše děťátko.

Nicméně jedná se o tzv. rychlotest, který nemusí být vždy potvrzen klasickým mikrobiologickým výtěrem zpracovaným v odborné laboratoři a který následně necháváme vždy udělat. Streptest A má tedy smysl zejména tehdy, když je výsledek klasického testu k dispozici později nežli obvykle (pátek, svátky atd.) a tím by se zpozdilo případné zahájení antibiotické léčby.

 

kojenecké váhy

Půjčujeme maminkám kojených novorozenců a kojenců k tzv. kontrole kojení.

 

otoskop

Slouží k otoskopickému vyšetření t.j. k vyšetření uší.

 

elektrická odsávačka mateřského mléka k zapůjčení

Kojení je stále tou nejlepší formou výživy pro novorozence a malé kojence. Chceme a snažíme se, aby co nejvíce našich dětí bylo v prvním roce života kojeno. Proto jsme zakoupili elektrickou odsávačku mateřského mléka značky Medela s nutným příslušenstvím (odsávací sety, sáčky na sterilizaci atd.) a můžeme v případě potřeby vše našim maminkám zapůjčit. Podrobnější informace se dozvíte v ordinaci.

 

přístroj ke stanovení CRP z kapilární krve

 

elektronický recept eRecept

Od 1.9.2016 Vám můžeme zasílat recepty ve formě tzv. eReceptu elektronickou poštou neboli e-mailem. Tyto eRecepty využíváme k předepisování léků, které pacient užívá dlouhodobě (např. léky užívané u astma bronchiale atd.). Zavolejte prosím nebo nám zašlete e-mail, že lék dochází a my Vám zašleme E-recept na Vaší e-mailovou adresu, aniž byste museli navštívit naší ordinaci. Více informací a podmínky použití najdete ZDE anebo v ordinaci.

Copyright Magda Beránková © 2015 · All Rights Reserved · webdesign: Bohdan Havrda